Najnovi vesti vo makedonija. Насловна

www.nachinanie.ru

Najnovi vesti vo makedonija

Станува збор за трагично починатата ќерка на легендарниот Коби Брајант, како и нејзините две врснички кои ист така ги загубија животите во страшната Курир - ново Кралицата Елизабета во вторник го прославува 94 роденден, за првпат во нејзиното владеење испратила вакво барање Британската кралица Елизабета Втора побарала оваа година за време на прославата на нејзиниот 94 роденден да не биде одржана почесна стрелба. Обично над илјада православни христијани се собираат во Црквата на Светиот гроб во источен Ерусалим во очиу на празникот Велигден. Низ улиците во главниот град забележавме автомобил кои се движат со посебни дозволи од министерството за внатрешни работи, Бизнис вести - ново Новиот градски парк што започна да се создава крај реката Вардар во Карпош 4, наскоро ќе започне да го добива својот препознатлив лик. Продолжениот празничен викенд скопјани ќе останат дома. За нас Нашата мисија е да обезбедиме точни, навремени и објективни информации за случувањата во земјата и светот. Регистрирани се 25 излекувани пациенти, 6 се испишани од Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби кои во општа добра состојба заминуваат дома и 19 кои се се лекуваа во домашни услови.

Nächster

www.nachinanie.ru

Najnovi vesti vo makedonija

Макфакс - ново Олеснување на рестриктивните мерки по први мај најавија денеска техничкиот премиер, Оливер Спасовски и министерот за здравство, Венко Филипче. Со ова вкупната бројка на дијагностиц. Анастасија Ражнатовиќ на својот Инстаграм профил сподели трогателено видео од гостување на Цеца и Аркан на тв шоу во 1995 година. Другите две лица се на возраст од 18 и 19 години. За тоа време освои и четири Златни топки. Дресот на Кралскиот клуб го носеше од 2009 до 2018 година, стана најдобар стрелец на клубот со 450 гола на 438 меча, а со клубот освои 15 трофеи. Овие новозаразени се откриени во последното деноноќие кога се тестирани 1.

Nächster

www.nachinanie.ru

Najnovi vesti vo makedonija

Најмногу се гордее на нејзината прва изработка дебелкото глувче Гас од Пепелашка. Имено, Шведска со околу 10 милиони жители во овој момент има над 1,400 смртни случаи и околу 13 илјади заразени со коронавирусот. Студеничани, а непосредно до возилото стоеле и И. . Од сите инфицирани болнички се лекуваат 93 пациенти, а на интензивна нега се наоѓаат 27 лица со потешка форма на Ковид-19. Ова го објави новинар на Ај-Ти-Ви Њуз на Твитер наведувајќи дека кралицата смета дека таквиот чин Слободен Печат - ново Поранешниот претседател на Реал Мадрид, Рамон Калдерон, тврди дека во 2009 година Барселона била на чекор да формира неверојатен тандем, Кристојано Роналдо — Лионел Меси. Почитувајте ги препораките сеуште не е крај, пишува на објавата на профилот на штабот на Фејсбук.

Nächster

www.nachinanie.ru

Najnovi vesti vo makedonija

Популарниот македонски музичар ја сподели првата фотографија со новороденото синче. Случајот вчера во полицијата го пријави братот на охриѓанецот. Регистрирани се 25 излекувани пациенти, 6 се испишани од Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби кои во општа добра состојба заминуваат дома и 19 кои се се лекуваа во домашни услови. Ова се само сет мерки од владинот пакет за спас на економијата. Спасовски кажа дека се прави сериозен план во насока на тоа на кој начин после 1 Мај да се почне со олеснување на дел од мерките, а кои ќе бидат во функција на враќање на животот во нормала. Од новозаразените во изминатото деноноќие најмногу се од Скопје — 13, Куманово — 9, Прилеп — 9, Тетово — 4, Струга -2, Велес — 12, Битола — 2, Македонски Брод -2. Град Скопје плаќа по 14500 денари за музичари кои ќе се пријават и ќе бидат избрани дан ги забавуваат на улиците скопјани, во време на кризата.

Nächster

Македонија

Najnovi vesti vo makedonija

Концерот ќе почне во 20 часот и ќе трае до 02 часот по полноќ. Покрај лајкови, срца и други емотикони, Фејсбук сега додава реакции што укажуваат дека на лицето му значи, односно е загрижено. Викендов Македонија е под клуч. После 400 спроведени тестови во Тетово и околината, според Османи, околу 54 лица се позитивни на коронавирусот. Тој воедно додаде дека од кога оваа помош ќе стигне во државата истата веднаш ќе биде Вечер - ново Последните 24 часа во Дебар не се регистрирани новозаразени со коронавирус, информираше општинскиот Оперативен штаб. Швеѓаните експериментираа, не воведоа рестриктивни мерки како останатите европски земји и сега се соочуваат со голем проблем. Во Белгија, која досега го беше на десеттото место, бројот на инфицирани лица е 36.

Nächster

Вести

Najnovi vesti vo makedonija

Овие три лица биле фатени на клупа во парк, се вели во соопштение на црногорската полиција. Цензурата на медиумите е показател на авторитарно општество и партија која на прво место и се тајкуните блиски до врвот на партијата, отколку народот A1on - ново Во последното деноноќие во Дебар не се регистрирани ново заразените со Ковид-19,информираше општинскиот Оперативен штаб. При пласирањето на информацијата се водиме од највисоките етички и новинарски стандарди. Истовремено, нудејќи им на гледачите различен спектар на аналитички гледишта за општествените збиднувања, низ дебати и соочувања на ставовите. Во изминатите 24 часа потврдени се 53 нови случаи на Ковид-19, соопшти Министерството за здравство. Федералниот оперативен штаб соопшти за вкупно 36.

Nächster

Вести

Najnovi vesti vo makedonija

На неа, Слаткар носи маска додека во прегратка го држи малиот Моша. Кучевиште, скопско, затоа што при извршен преглед кај него биле пронајдени предмети за кои постои основано сомнение дека се украдени. Тој објасни дека при носењето на мерките ќе се земат в предвид големината на градот, опкружувањето, регионот што го опфаќа, како и ефектите што ќе ги дадат овие мерки. Тој нагласи дека во моментов имаме линеарен пораст на бројот на пациенти, а очекува намалување на ширењето на болеста на почетокот на мај. Шведска планира драстично да го зголеми бројот на тестирања на коронавирусот, откако претходната стратегија на минимални воведени мерки резултираше со тоа земјата да има најголем број на смртни случаи од сите нордиски земји. Нова Македонија - ново По веста дека во Македонски Брод се регистрирани двајца жители заразени со Ковид 19 , побаравме порецизна информација од каде точно се овие лица.

Nächster